Zaključna ekskurzija na Gorenjsko, 8. razred

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA1.6.2016 smo  osmošolci spoznavali lepote Gorenjske. Najprej smo premagali  546 stopnic, da smo prišli do Slapa Savica, ki nas je pričakal v megli. Na blejskem otoku smo z zvonom želja zvonili za uresničitev skritih želja, se povzpeli na zvonik, prehodili znamenito kamnito stopnišče in s turisti iz vsega sveta občudovali Blejsko jezero, po katerem smo se vozili s čolnom na motorni pogon in s tradicionalno pletno. Na Bledu so prišli na svoj račun sladokusci, ki so se posladkali z Blejsko rezino in si nabrali moči za ogled Blejskega Vintgarja. Ozko sotesko, dolgo 1,6 km,  smo prehodili po številnih lesenih mostičkih, pod navpičnimi stenami, nad tolmuni in brzicami reke Radovne. Na poti domov smo se ustavili na Vrbi, od koder pa nas je pregnal dež.

Utrinki

Maja Pečnik