V ponedeljek, 7. 10. 2019, so učenci obeh devetih razredov obiskali v Tednu otroka Vojaški muzej Melje. Ogledali so si Spominski gaj Rudolfa Maistra s spominskimi obeležji iz različnih zgodovinskih obdobij in držav ter stalno razstavo Zveze veteranov Vojne za Slovenijo “Slovenski vojak skozi stoletja”. Skozi razstavo in razlago jih je popeljal g. Anton Korošec, prav tako udeleženec in veteran vojne za SLO. Učenci so si z zanimanjem ogledali razstavljene predmete, orožja, opremljenost vojakov iz posameznih vojnih ter zgodovinskih obdobij in orožja, ki so bila najdena in izkopana ob bombardiranju Maribora med 2. sv. vojno. Ob ogledu so reševali učne liste in spraševali o zanimivostih razstave.

Breda Gaber Pavlović, prof. zg.