V petek, 24. 3. 2017, je na Osnovni šoli Oskarja Kovačiča v Spodnjih Škofijah potekalo 3. državno prvenstvo osnovnih šol v veslanju na simulatorjih. Posamezno ekipo je sestavljalo 8 učencev in sicer: po dve učenki in dva učenca iz šestega ali sedmega razreda ter po dve učenki in dva učenca iz osmega ali devetega razreda. Tako so našo šolo zastopali naslednji učenci in učenke: Pleteršek Lenja, Ribič Lara, Edmonston Liam Stuart, Volavšek Lan, Karba Sara, Štampar Ronja, Bihar Bobinski Alen in Obreht Žiga. Vsak izmed tekmovalcev je moral preveslati razdaljo 250 metrov. Končni rezultat je tako predstavljal čas vseh tekmovalcev ene ekipe na razdalji 2000 metrov. Ob obilici smole, smo tekmovanje končali v svoji predtekmovalni skupini, kar nas je uvrstilo na rep razpredelnice tekmovanja.

Mihael Kraner, prof. športne vzgoje