7. delavnica za razvoj digitalnih kompetenc je potekala na temo predstavitve in praktičnih primerov uporabe orodij za izdelavo digitalnih vsebin. Na delavnici je bilo prikazano spletno orodje za grafično oblikovanje Canva. Udeležencem smo prikazali prijavo v Canvo – brezplačno verzijo za učitelje – in razložili postopek prijave (dokazila za Pro verzijo). Učitelji so spoznali osnovni meni ter se nato preizkusili še v oblikovanju predlog učnih listov, plakatov, zgibank ipd. Učitelji so spoznali kako lahko uporabljajo orodje pri svojem delu (tako poučevanju kot drugem delu – npr. promociji šole, delu v Erasmus projektih, predavanjih za starše ipd.). Vsak je ob vodenju oblikoval plakat, zgibanko, učni list in infogram ter jih spreminjal, prilagajal, shranil in tako preizkušal funkcije Canve). Ob koncu smo udeležencem predstavili še možnosti uporabe že pripravljenih učnih gradiv ter možnosti samostojnega izobraževanja preko Canve in videoizobraževanje za učitelje (izobraževanje Canva preko KATIS-a).