V petek, 1. vinotoka 2021, je ob dnevu slovenskega sokolstva v telovadnici OŠ borcev za severno mejo potekala Sokolska akademija; posvečena je bila 100. letnici zleta Sokolov v Mariboru in predstavitvi knjige Sokoli v filateliji, avtorja dr. Roka Lampeta. Organizatorji akademije so bili Sokolska zveza Slovenije, Filatelistična zveza Slovenije, Zveza društev general Maister, MO Maribor in OŠ borcev za severno mejo. Častna pokrovitelja akademije pa predsednik republike g. Borut Pahor in župan MO Maribor g. Saša Arsenovič.

Na Sokolski akademiji so se predstavila sokolska in druga telovadna društva; ŠD Partizan Sevnica, Sokol Metlika, Judo klub Železničar Maribor, Sokol Brežice, Sokol Bežigrad-Ljubljana. Prireditev je s pesmijo popestril Otroški in mladinski pevski zbor OŠ borcev za severno mejo, pod vodstvom profesorice Urške Lukovnjak ter učenka Nina Auer na bobnih. Častni govorci so bili: mag. Lučka Lazarev Šerbec, ravnateljica OŠ borcev za severno mejo in predsednica Zveze društev general Maister, ga. Viktorija Pečnikar Oblak, predsednica Sokolske zveze Slovenije, dr. Samo Peter Medved, podžupan MO Maribor in dr. Rok Lampe, avtor knjige Sokoli v filateliji.